27. dubna. Zájem o toto album je gradováno speciální deluxe edicí, k..."/>

Report alba Alpha Noir

„Alpha Noir“ je název nového alba, které bude vydáno 27. dubna. Zájem o toto album je gradováno speciální deluxe edicí, které obsahuje bonusové CD s názvem „Omega White“ (hudební „dvojče“ Alpha Noir podle prohlášení frontmana kapely Fernanda Ribeira, který také oznámil, že konkrétně toto album bude zvukově blíže k mistrovskému Irreligious) zapadající do vzorů gothic rock (s vlivy jako Sisters of Mercy a Type 0 Negative). Kapela popisuje své nové album jako výlet mezi dvěma paralelními světy, z jedné strany Alpha Νoir a z druhé Omega White (názvy jsou také dvojstranné: Alpha ≠ Omega a White ≠ Noir).

V rukou mám pouze Alpha Noir, takže mohu posoudit jen polovinu tohoto vydání, protože album je v podstatě rozděleno do dvou částí i když mluvím o celkové speciální edici.

Album startuje docela působivě skladbou Axis Mundi, která již zvěstuje přicházející „chaos“. Kapela nepoleví ani minutu s Lickanthrope a Versus, a tuto atmosféru vrcholí skladbou Alpha Noir, u které kapela opravdu vydává to nejlepší. Pak tu máme kousek, ve kterém Fernando zpívá v rodném jazyce kapely (Em Nome Do Medo, tedy Ve jménu strachu). Ale dovršení alba následuje krátce poté a není to ničím jiným, než skladbou Love is Blasphemy, podle mě nejsilnější a nejchytlavější skladba z celého alba. Závěr alba je magickým a epickým způsobem ukončen písní Sine Missione.

Alpha Noir je charakterizováno jako osobní mistrovské dílo kapely. Konkrétní slova Fernanda Ribeira na Facebooku byla, že se už nikdy Moonspell nepřiblíží tak blízko ke konečnému vytvoření mistrovského díla. Sám to dokazuje tím, kolik toho kapela investovala tomuto albu. Proto očekávají silnou reakci posluchačů. Nezapomeňme, jak kapele v posledních letech štěstí nepřálo (byli ponecháni bez vydavatele po zrušení SPV, některá z jejich vystoupení po celém světě byla zrušena z důvodu nesprávného chování různých promotérů a obecně kapela zažila několika incidentů, které lze popsat pouze negativně). Takže je zajisté očekáváno, že Alpha Noir dosahuje vysokých kvalit.

Za nesporně velmi silnou produkcí a mixáží stojí Tue Madsen (The Haunted, Mnemic, Ektomorf, Cataract) a pre-produkci Benny Richter. Obal alba vytvořil samotný Seth Siro Anton, což je patrné již po prvním pohledu na album. Další potěšující zpráva je ta, že Seth vlastně vytvořil dvě obálky, tedy i pro Omega White.

Alpha Noir se jistě velmi liší od svého předchůdce (Night Eternal) především v atmosféře celého disku. U Alpha Noir, Moonspell hraje opravdu tvrději. Kytary vám doslova nakopou prdel a Fernando ze sebe vydává jako vždy to nejlepší. Kapela ze své strany udělala vše a dokazuje, že i v době velké hospodářské krize (zejména v jejich vlasti) stále vydává kvalitní hudbu. Řekl bych, že Alpha Noir je disk, který vás chytne a nepustí a rozhodně mluvíme o albu, které nezklame žádného fanouška kapely.

Frozen Angel

Překlad z řečtiny do angličtiny: Giwrgos Andrhs.

Zdroj: Greek blog „Noizy.gr“

Profilový obrázek

Dominik Matus

Long time admin of this page, big fan and supporter of Moonspell band. In everyday life art historian, cabinetmaker and restorer.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.