Kniha „Purgatorial“ Fernanda Ribeira vyjde 15. září

atmostfearNarozen 26. srpna 1974 v Lisabonu, Fernando Ribeiro by neměl být znám pouze svou oddaností ke zpěvu a textařině u Portugalských dramatiků, Moonspell. I přes jeho dominující zodpovědnost v Moonspell, je dobré poznamenat, že je také přínosný spisovatel, romanopisec a mimo jiné také profesionální překladatel. Troufám si tvrdit, že profesionálně jsou Fernandovy ambice naprosto udivující. Když vezmu, že studoval filozofii na Faculdade De Letras v Lisaboně a publikoval pouze několik knih poezie a nyní se připravuje znovu vydat svoji poslední knihu ve speciální Braziské edici. Tako kniha nazvaná Purgatorial vyjde s největší pravděpodobností 15. září skrze brazilského vydavatele Aquário Editorial.

Jeho ponoření do světa psaní začalo s hlubokým debutem Como Escavar Um Abismo, úvodním experimentem představeným Fernandem Ribeirem a publikovaným portugalským vydavatelem Quasi Edições. Como Escavar Um Abismo bylo později znovu vydáno v roce 2005, obsahující sedmdesát šest stran temně krásné a nekromantské poezie, ale vesměs liturgického rázu, čímž objal své nevyzpytatelné myšlenky ve svém mateřském jazyce, portugalštině.

Kniha Senhora Vinganca publikovaná v květnu 2001 byla ovocem Fernandovy nekromantské kreativní energie, portrétující bajku odehrávající se mezi Portugalskem a Francií, ve které se Královna zamotává v ději hluboce obohaceném politickými postřehy a demokracií upírům podobým, nebezpečným a antikoagulačním svou upřímností blížící se aktuálním záležitostem v době svého publikování.

V roce 2004 publikoval Fernando Ribeiro svou druhou knihu As Feridas Essenciais, knihu která měla za cíl se dotknout hluboké kvintesence lidského psyché, tak jak prohlásil na mediálním shromáždění v doprovodu oceněného portugalského spisovatele Josého Luise Peixota, který je mezi svými díly chválen převážně za knihu Antidote. Ta dala taktéž název a hříšně propůjčila texty šestému studiovému albu Antidote skupiny Moonspell, které bylo vydáno 23. září vydavatelstvím Century Media Records. Antidote viditelně navrátil Moonspell zpět do éry alba Darkness And Hope (vydaného v roce 2011 stejným labelem) se svojí zvučnou a ponurou aurou, která obklopila jejich album, i když je docela odlišná od všech předchozích alb.

Fernandova třetí kniha nazvaná Diálogo De Vultos, která spatřila světlo světa v roce 2007, znovu pod křídly Quasi Edições, kompiluje osmdesát stran výmluvné poezie. V době kdy byla Diálogo De Vultos publikována, kolovaly zvěsti, že Fernando pracuje na své první fikci, která měla být nazvána O Bairro das Pessoas. Avšak jak se později vyjádřil, kniha nebude vydána.

Kniha Purgatorial, dosud publikovaná v Portugalsku, je plnohodnotně připravována pro Brazilské vydání 15. září. Je jako jedna z mnoha ozvěn, které vystupují jako oheň a sestupují jako popel mezi výkřiky utrpení a nahých pravd, jako tmavá cesta skrze Fernandovo uvažování. Purgatorial vytváří jakousi amplitudu poetických rezonancí pečlivě vytesaných do papíru.

Mimo své osobní publikace, Fernando Ribeiro často přispívá v řadě dodatečných publikací, což zahrnuje úvod ke knize Os Melhores Contos de Howard Phillips Lovecraft vydané v roce 2005 vydavatelstvím Saída de Emergência. Kromě toho se také postaral o oficiální portugalský překlad série komiksových knih Lovecraft, pod záštitou Vitamina BD Edições.

Na extrémní metalové vlně píše Fernando Ribeiro příležitostně pro Portugalský, nejprodávanější, metalový časopis Loud! Magazine, ve kterém vede měsíční rubriku zvanou The Eternal Spectator.

Hudebně pokročilý Daemonarch, Fernandův boční projekt s členy Moonspell až na bubeníka Miguela Gaspara (proto byl během nahrávání použit automat) spatřil světlo v roce 1998, kdy toto těleso vydalo svůj debut, (bohužel vše nasvědčuje tomu že první a poslední) studiovou nahrávku zvanou Hermeticum. Tento počin Daemonarch zvukem dosti připomínal Moonspell ve svých začátcích, během kterých vydali svůj debut na EP v rámci Century Media Records, kultovní nahrávku Under The Moonspell, která ukazovala chladnější a extrémně black metalový přístup směřující k Lusitánskému starému zvuku.

Orfeu Rebelde, další boční projekt Fernanda Ribeira a Pedra Paixão (syntezátory a kytara v Moonspell) také vyplodil svůj debut Cada Som Com Um Grito v roce 2006 skrze label Optimus Discos.

V ještě temnějším spektru se Fernando Ribeiro podílel na Apocalypse Cancelled, portugalsky namluvené EP sestávající z pasáží s řečí Antona Szandora Laveye ze Satanské bible a ze Satan Speaks!. Nahrávka Apocalypse Cancelled s mluveným slovem byla zosobněna Fernandovým alter-egem Langsuyar, jak jej známe z počátků Moonspell (zvaných v této době jako Morbid God). Slovo je doprovozeno soundtrackem od Luíse Lamelas (z portugalských F.E.V.E.R) s alter-egem Euthymia. Stříbrná deluxe verze deseti EP byla kompletně placena organizací Associação Portuguesa De Satanismo a limitována na 666 ručně číslovaných a podepsaných kopií celosvětově. Toto EP bylo poctou k desátému výročí smrti Antona Szandora LaVey, pokusem si připomenout jeho průchod zemí. Apocalypse Cancelled bylo vydáno 1. října 2007 během Halloweenu.

V roce 2009 se Fernando Ribeiro podílel na kulturním projektu Amália Hoje, poctě Portugalské ikonické zpěvačce Amálii Rodrigues v žánru fado, spolu s takovými jmény jako Sónia Tavares (mimochodem jeho žena), Nuno Gonçalves a Paulo Praça. Ve stejném roce se na moment podílel na skladbě skupiny Bizarra Locomotiva nazvané Anjo Exilado a vydané na jejich albu Álbum Negro v roce 2009.

Níže ponechávám video, které ukazuje Fernandovu druhou tvář, v němž zpívá parodii na fado s portugalskou fiktivní postavou a komediantkou Rouxinol Faduncho. Takže se můžete trochu rozveselit po tom co jste strávili čtením tohoto dlouhého článku.

Tento článek byl napsán Alexem de Borba a publikován na stránce Atmostfear Entertainment.

 

Profilový obrázek

Dominik Matus

Long time admin of this page, big fan and supporter of Moonspell band. In everyday life art historian, cabinetmaker and restorer.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.