Anneke a Moonspell

Anneke van Giersbergen nahrála s Moonspell píseň a videoklip Scorpion Flower v roce 2008. Dostali jsme možnost se ji na něco zeptat, takže jsme ji položili pár otázek:

Znáš Moonspell již od svého počátku, měla jsi ráda i jejich hudbu?
První velké evropské turné The Gathering v 90. letech bylo společně s Moonspell, takže jsme od té doby v kontaktu. Irreligious je stále mé oblíbené album.

Jaká byla tvá reakce na spolupráci s Moonspell na Scorpion Flower?
Vždy je úžasné nahrávat s přáteli. Byla to má první spolupráce po tom co jsem odešla z The Gathering, takže děkuji klukům za to, že se mě zeptali v době, která byla tak nejistá. Zpívat na jejich albu byla velká věc, takže mi to pomohlo se dostat zpět na nohy.

Byla předtím nějaká možnost spolupráce?
Ani ne.

Práce s Moonspell musí být zajímavá, máš nějaké silné vzpomínky z natáčení nebo tour?
Kluci byli na mě vždy hodní a v podstatě se ke mě chovají jako k sestře. Známe se snad celou věčnost a ten pocit máme vždy, když se potkáme. Vždy je výjimečné potkat staré přátele z hudební branže, protože plno kapel přichází a odchází. 

Občas se k Moonspell připojíš na pódiu, chtěla bys s nimi opět něco nahrát?
Naše přátelství bude pokračovat léta, takže kdykoli se objeví možnost, ráda s nimi budu zase spolupracovat. Jsem velmi ráda, že se jim stále po letech koncertování a nahrávání tak daří. Ne mnoho kapel se drží pořád tak vysoko, takže svým „velkým bratrům“ přeji vše nejlepší.

Profilový obrázek

Dominik Matus

Long time admin of this page, big fan and supporter of Moonspell band. In everyday life art historian, cabinetmaker and restorer.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.